Komunitné centrum zabaví veľkých i malých

Ubehlo len pár týždňov od otvorenia Komunitného centra pre rodiny s deťmi a ukázalo sa, že to bol správny ťah na bránku.

Navštevovanosť centra je každý deň vysoká. Prichádzajú tu matky s deťmi do 6 rokov nielen z Krásna nad Kysucou. Cestu do detského centra si nájdu aj mamičky zo susedných obcí, Zborova nad Bystricou, Starej Bystrice, či z Kysuckého Nového Mesta alebo z Čadce. Niektorí sú stálymi návštevníkmi aj vďaka vzdelávacej inštitúcii zrekonštruovanej Mestskej knižnici. Podľa aktuálneho počasia tu vedia rodičia s deťmi stráviť pekný čas.

„Teší nás, že veľa rodičov z iných miest nám v dobrom závidia novootvorené centrum, ktoré je bezplatne k dispozícii päť pracovných dní. Škoda, že sa nedajú hodiny nafúknuť, pretože toľko záujemcov ma problém sa zmestiť naraz do hracieho ihriska s guličkami. Mamičky by mali dohliadnuť na to, aby si deti navzájom neprekážali a na rad sa dostal každý“, povedal primátor J. Grapa.

Posedenie pri káve alebo čokoláde navodí príjemný oddych s knihou v ruke aspoň na chvíľku, kým sú deti v pohybe.