Historický most v mestskej časti Blažkov zaujal i vedenie spoločnosti Kooperativa

Úpravy historického mostu pomaličky finišujú. Ale poďme pekne od začiatku. Na podnet, ktorý pochádzal priamo z centrály poisťovne Kooperativa, mala kancelária v Čadci v rámci dobrovoľníckeho podujatia Social Active Day 2022 zažiť príjemný čas mimo kancelárie a zároveň urobiť niečo pre lokalitu, v ktorej bývajú, či pracujú. Hlavnou náplňou bolo i samostatne usporiadať jednu vlastnú dobrovoľnícku aktivitu na jeden deň, zameranú na životné prostredie a ekológiu. Preto regionálny riaditeľ Ing. Miroslav Schneider dostal vynikajúci nápad osloviť primátora nášho mesta Ing. Jozefa Grapu, ktorí nakoniec spoločne nasmerovali využitie finančného príspevku v hodnote 500€ na zabezpečenie výsadby kríkov a trvaliek slúžiacich na spevnenie svahu pri prístupovom schodisku vedľa historického kamenného mosta.  Výsadbou a zútulnením jeho prostredia v budúcnosti vznikne pekná oddychová zóna pre peších turistov a cyklistov.

Podľa slov pána primátora: „Pri návšteve tohto mostu sme s regionálnym riaditeľom našli spoločnú reč, že okrem nádherného objektu, vybudovaného nového prístupu je potrebné upraviť a spevniť okolie a svah tak, aby nezmýval pôdu v päte mosta do potoka.  Slovo dalo slovo a nakoniec nám bola ponúknutá nie len finančná čiastka na zakúpenie rastlín a kríkov, ale aj dobrovoľnícka výpomoc zamestnancov regionálnej kancelárie Čadca.“

Zamestnanci  v rámci tejto dobrovoľníckej činnosti v spolupráci so zamestnancami mestského podniku Krásno nasadili desiatky rastlín podľa návrhu záhradníckeho odborníka. Úprimné poďakovanie patrí vedeniu poisťovne Kooperativa  a jej zamestnancom. Veríme, že takýto podnet vzbudí záujem aj u ďalších spoločností a organizácii pri skrášľovaní ďalších verejných priestranstiev v našom meste.