Bikesharing úspešný aj v tomto roku

Obľúbené zdieľanie bicyklov - bikesharing, sme v našom meste spustili na jar v roku 2021 a veľmi rýchlo sa táto služba spopularizovala medzi obyvateľmi, ako aj návštevníkmi mesta. Svedčia o tom aj tohtoročné čísla, keď oproti roku 2021 stúpol počet jázd o 112%, o 77% stúpol počet najazdených kilometrov a užívatelia strávili na bicykli o 52% viac času ako v predchádzajúcom roku. Bicykle sú využívané najmä na prepravu k železničnej stanici, alebo za prácou do priemyselného parku, prípadne k autobusovým zastávkam. Čoraz častejšie ich využívajú aj návštevníci mesta k jazde po našich vyhľadávaných cyklotrasách.

"Veľmi ma teší, že sa zdieľanie bicyklov v našom meste teší veľkej obľube. Potvrdili sa tým moje slová, že aj v malom meste môže fungovať moderný bikesharing. Koncept ekologickej mobility je mi blízky, sám často využívam bikesharing na presun po meste. Chcel by som však občanov vyzvať na šetrné zaobchádzanie s bicyklami. Len vďaka ohľaduplnému zaobchádzaniu budú môcť červeno biele bicykle slúžiť obyvateľom Krásna ešte dlhé roky." uviedol primátor Jozef Grapa.

Jozef Grapa - bikesharing

Štatistika za rok 2022:

• Prvá jazda: 2022-05-06 18:46:08
  • Posledná jazda: 2022-09-30 23:11:31
  • Počet jázd: 1439
  • Prejazdený čas: 284h 58m 15s
  • Prejazdená vzdialenosť: 2632.43 km
  • Počet unikátnych zákazníkov: 81
  • Priemerné trvanie jazdy: 11m 52s
  • Priemerná vzdialenosť jazdy: 1.83 km
  • Priemerný počet jázd na deň: 10
  • Maximálny počet jázd na deň: 31 (2022-08-26)

Spoločnosť Antik sa rozhodla odmeniť všetkých užívateľov bikesharingu v našom meste 60 minútami na zdieľané bicykle zadarmo. Stačí si ponechať účet v appke ANTIK Smartway naďalej aktívny a v sezóne 2023 Vám budú minúty bezplatne pripísané.

Krásno nad Kysucou - križovatka cyklotrás: