Petičný výbor D3 pre Európu

Petičný výbor D3 pre Európu v zložení Ing. Ľubomír Janoška, Mgr. Matej Fabšík a Ing. Jozef Grapa aj na začiatku tohto roku pokračuje vo svoje činnosti. Vo štvrtok 14. januára 2020 sa stretol na Mestskom úrade v Krásne nad Kysucou aby vyhodnotil rok 2020 a pripravil ďalší postup činnosti v tomto roku.

Na stretnutie prijal pozvanie i poradca ministra dopravy pre región Kysuce Mgr. Jozef Mozol, ktorého petičný výbor informoval o doterajších krokoch i postupe prác. Spoločne si vymenili informácie o prebiehajúcich prípravách na jednotlivých úsekoch D3.

Kladne bol vyhodnotený postup prác na príprave realizácie privádzača do Kysuckého Nového Mesta ako aj podpis zmluvy s dodávateľom projektovej dokumentácie na úsek Oščadnica – Kysucké Nové Mesto, ktorá bola podpísaná 15. decembra 2020.

Petičný výbor pripravuje rokovania ohľadom dopravnej situácie na ceste I/11 ako i harmonogramu výstavby jednotlivých úsekoch a ich možného financovania.