Začal sa advent

Hodová nedeľa bola zároveň aj prvou adventnou nedeľou, kedy sa v kostole posväcovali adventné vence a sviečky.

Nebolo tomu inak ani na námestí pred mestským úradom, kde nechýba ani tento rok krásny adventný veniec, ktorý v podvečerných hodinách posvätil dekan farnosti M. Vojtek.

Primátor mesta Jozef Grapa pripomenul symboliku adventného venca a poďakoval všetkým zúčastneným pri zapálení prvej adventnej sviece, ktorá symbolizuje MIER a príchod najkrajšieho obdobia v roku - Vianoce.

Adventný veniec pred mestským úradom sme rozsvietili pre všetkých krásňanov, ale i turistov mesta. Zapálením prvej sviece by sme si v duši mali pripomenúť mier. V meste je pripravená aj tradičná vianočná výzdoba, ktorú rozsvieti sv. Mikuláš už túto stredu“, dodáva primátor Jozef Grapa.

Želáme si, aby v našich srdciach zavládol pokoj a mier v tomto čase adventu.