V meste sa objavila čierna skládka

Mesto Krásno nad Kysucou prosí občanov o pomoc pri poskytnutí akýchkoľvek informácií o dotyčnej osobe, ktorá vyhodila 17 vriec stavebného odpadu pri modrej bytovke na sídlisku Struhy, čím sa dopustila spáchania trestného činu.

V prípade, že disponujete s požadovanými informáciami, kontaktujte Mestskú políciu - 0800 100 159, mestskapolicia@mestokrasno.sk, alebo info@mestokrasno.sk, prípadne OO PZ Krásno nad Kysucou.

Upozorňujeme občanov, že odloženie odpadu mimo smetných nádob sa klasifikuje ako vytvorenie nelegálnej čiernej skládky, teda trestného činu, za čo hrozí páchateľovi odňatie slobody na niekoľko rokov.

Riešením takýchto priestupkov sa zaoberá „Enviropolícia“. Ich cieľom je zabezpečiť špeciálnu službu ochrany životného prostredia v rozsahu určenom zákonom o odpadoch.

Ďakujeme za spoluprácu a veríme, že páchateľ bude v krátkom čase náležite potrestaný za svoj nezodpovedný čin.