Slovensko - Poľská turistika

Dňa 25. júla 2020  sa uskutočnilo v rámci projektu „Rozvoj ochrany prírodného dedičstva“ stretnutie slovenských a poľských turistov, ktorí organizovali výstup na Baraniu Horu.

Turistiky sa zúčastnilo približne 30 účastníkov spolu s turistickým oddielom HKO Telovýchovnej jednoty Krásno nad Kysucou. Na turistickom zraze nechýbal ani zástupca primátora mesta Jaroslav Pagáč a starosta partnerskej obce Milówka Robert Pietka.

Pochod sa uskutočnil za pekného slnečného počasia.  Štart sa začal v Kamesznicy a samotný výstup na Baraniu Horu trval cca 3hodiny. Spoločne sme sa stretli na vyhliadkovej veži a postupne sme sa presunuli inou trasou do Milówky. Celková dĺžka trate bola 20km. Ukončenie turistického pochodu sa uskutočnil o 16.30hod. v športovom areáli.

Organizátorov a ostatných priateľov prírody sme pozvali na náš plánovaný turisticky zraz Krížom, krážom osadami, ktorý sa bude konať 19. septembra 2020.