Potvrdený prípad nákazy COVID - 19

Cez víkend sa v meste Krásno nad Kysucou potvrdil prípad nákazy ochorenia Covid-19 u obyvateľky, ktorá býva v mestskej časti Kalinov.

Mesto a Regionálny úrad verejného zdravotníctva prijali preventívne opatrenia proti ďalšiemu šíreniu nákazy do doby, kedy budú známe výsledky testovania všetkých osôb, s ktorými prišla do styku infikovaná osoba. V súčasnosti je hospitalizovaná v zdravotnom zariadení.

Mesto ako zriaďovateľ elokovaného pracoviska Základnej školy a Materskej školy Krásno nad Kysucou - Kalinov zrušilo vyučovanie, kým sa potvrdia výsledky testovania osôb, ktoré boli v kontakte s pozitívnou osobou.

V spolupráci s Dobrovoľným hasičským zborom dezinfikujeme všetky verejné priestory dotknutej mestskej časti. Zároveň upozorňujeme obyvateľov, aby boli opatrní a dodržiavali všetky opatrenia Úradu verejného zdravotníctva Slovenskej republiky:

• Nosme rúško všade tam, kde je to povinné
  • Dbajte na pravidelné umývanie alebo dezinfekciu rúk
  • Pri kýchaní a kašľaní použite vreckovku alebo kýchajte do ohnutého lakťa, nie priamo do ruky
  • Nevystavujte seniorov riziku nákazy, pri tomto ochorení sú najzraniteľnejší
  • Ak máte príznaky ochorenia, vyhnite sa kontaktu s verejnosťou
  • Pri príznakoch ochorenia kontaktujte telefonicky svojho lekára, nechoďte za ním osobne

Veríme, že opatrenia zabránia šíreniu nákazy aj po otvorení hraníc s Českou, či Poľskou republikou a ostatnými krajinami.

Buďme zodpovední a ohľaduplní!