Osamelí seniori môžu požiadať mesto o pomoc s nákupom

Mesto Krásno nad Kysucou oznamuje, že ponúka pomoc s nákupmi pre osamelých seniorov a ľudí, ktorí sú odkázaní na pomoc iných, ktorým nemá kto ísť nakúpiť potraviny, drogériu či lieky.

Svoj záujem o túto službu ako i zoznam potrebných vecí bude potrebné nahlásiť vždy v pracovné dni od 8:00 do 10:00 hod. na tel. číslo 041/4385239, prípadne mobil 0915836872.

Pri preberaní nákupu sú občania povinní chrániť si tvár rúškom alebo šatkou.

• Služba je určená pre osamelých seniorov a ľuďom, ktorí sú odkázaní na pomoc iných;
  • Nákup je obmedzený na potraviny, drogistický tovar, prípadne vyzdvihnutie liekov;
  • Nákup sa zrealizuje v obchode na území mesta Krásno nad Kysucou;
  • Cenový rozsah nákupu: 10 EUR – 30 EUR;
  • Jeden klient môže využiť službu max. 2 krát za týždeň;
  • Pre objednanie služby je potrebné mať nachystanú potrebnú hotovosť;
  • Objednávky sa prijímajú v pracovných dňoch od 8:00 hod. do 10:00 hod.;
  • Nákupy sa realizujú v pracovných dňoch od 12:00 hod. do 14:00 hod.;
  • Služba sa neposkytuje seniorom, ktorým je už poskytovaná opatrovateľská služba.

Prosíme našich seniorov, aby pre riziko ochorenia koronavírusu vychádzali zo svojho domu LEN V NEVYHNUTÝCH PRÍPADOCH.

Chráňte si svoje zdravie!