Informácia o ďalšom infikovanom je nepravdivá

Vo štvrtok prebehla v médiách správa o počte infikovaných chorobou koronavírus  s tým, že jedným z nich  mal byť aj občan Krásna nad Kysucou. Vzhľadom k tomu, aby sme mohli prijať účinné opatrenia ako aj informovať občanov, začali sme zisťovať informácie o mieste, kde sa tento infikovaný nachádza. Pre naše mesto máme radostnú správu infikovaný nebol občanom Krásna nad Kysucou a prišlo k administratívnej chybe pri písaní. Tento infikovaný bol z okresu Čadca, ale nie z nášho mesta. Taktiež je dobrou správou, že bol zachytený mimo územia Kysúc a v rámci repatriácie občanov z cudziny bol zachytený na západnom Slovensku a je umiestnený mimo Kysúc. Ďakujem občanom za dodržiavanie nariadení a predpisov a želám si, aby sme naďalej boli mesto, kde nemáme žiadnych infikovaných touto chorobou.

Želám všetkým pevné zdravie a dúfam, že už  čoskoro budeme môcť uvoľňovať prijaté opatrenia.

Ing. Jozef Grapa
primátor mesta Krásno nad Kysucou