A predsa príde sv. Mikuláš

Milé deti, tento rok sa niesol v znamení “Corony“, čo sa odrazilo najmä na vašej nepravidelnej školskej dochádzke a že sme sa nemohli spolu stretávať na kultúrnych akciách. Veľkú zodpovednosť za vaše vzdelávanie niesli vaši rodičia, preto veríme, že ste ich poslúchali a svedomito si aj naďalej plníte svoje povinnosti.

Svätý Mikuláš je kresťanským sviatkom, preto si sladký balíček zaslúžia deti, ktoré sa doma pomodlia modlitbu k  sv. Korone s prosbou o ukončenie pandémie a tie menšie určite potešia rodičov peknou básničkou či pesničkou.
Keďže sme stále obmedzovaní a nemôžeme sa spoločne stretnúť pri tradičnom rozsvietení vianočného stromčeka, rozhodol sa sv. Mikuláš, že vám darčeky príde odovzdať osobne.

Do nášho mesta zavíta v sobotu 5. decembra 2020, ale treba dobre počúvať, lebo vás bude vyzývať netradičným volaním cez amplión, tak si nezabudnite dobre vyčistiť nielen čižmy, ale aj uši.

Pripravili sme orientačné body, v ktorých mestských častiach sa zastaví sv. Mikuláš s doprovodom anjela a čerta.

HARMONOGRAM:

• 09.00 Kalinov pri “Breze“, radovka I., Ul. Záhradná
  • 09.20 rázcestie u rodiny Kučeríkovej
  • 09:50 radovka II.
  • 10:05 Hámer
  • 10.15 Ul. Školská, rázcestie, Bohovičov
  • 10.30 ZŠ Kalinov / Ul. J. Horníka, Ul. Kuljovská, Most lásky a priateľstva, celá Kalinovská ulica po Zborov/
  • 11.15 Zdravotné stredisko
  • 11.30 sídlisko Struhy
  • 12.00 Ulica 1. mája
  • 12.15 Ulica 9. mája
  • 12.30 Námestie pred Mestským úradom