Zelená oáza

Vy rozhodujete, my pomáhame – pod týmto názvom prebiehala 5. edícia programu Nadácie Tesco, do ktorého sa zapojila Stredná odborná škola drevárska a stavebná Krásno nad Kysucou a podala projekt pod názvom ZELENÁ OÁZA.

Vďaka vašim hlasom a úsiliu školy sa podarilo v rámci programu zrevitalizovať priestor zastávky v meste Krásno nad Kysucou – Rázcestie a v piatok 28. júna 2019 riaditeľ školy Ján Palko spolu s primátorom mesta Jozefom Grapom slávnostne prestrihli pásku a otvorili zelenú oázu.

Toto miesto je zaujímavé aj tým, že sa nachádza na križovatke ciest Žilina-Čadca-Bystrická dolina, takže okrem žiakov a bežných cestujúcich ju využívajú aj turisti. Za zástavkou bolo zanedbané verejné priestranstvo, ktoré sa podarilo vďaka škole zrevitalizovať, vyčistili ho, osadili sa lavičky, koše, vysadila sa skalka, kríky a vznikla oddychová zóna nielen pre obyvateľov mesta, ale aj pre širokú verejnosť.

Okolie zastávky je tak o niečo útulnejšie a my veríme, že cestujúcim touto cestou spríjemnime čakanie na autobus.