Platí hydrologická výstraha 3 stupňa pred povodňami

Hydrometeorologický ústav vyhlásil hydrologickú výstrahu 3 stupňa pred povodňami z trvalého dažďa pre okres Čadca, ktorá platí od dnes 22.05.2019 od 15:00hod. do 24.05.2019 09:00 hod.

Počas intenzívneho dažďa sa výrazne zvýšila hladina rieky Kysuca, Bystrica a miestnych potokov. Preto prosíme občanov, aby boli nápomocní a z brehov potokov odstránili svoje uskladnené drevo, alebo stavebný materiál, ktorí by mohol brániť pri záchranných prácach, prípadne môže spôsobiť upchatie priepustov, či mostov. Prosíme o pomoc aj pri vyčistení priepustov, rigol, okolitých jarčekov, nakoľko prívalová voda s nánosmi ich upcháva a môže tak spôsobiť vybrieženie potokov.

Situáciu priebežne monitorujú hasiči z DHZ Krásno nad Kysucou pod vedením Mariána Šusteka a zamestnanci Mestského úradu.

V prípade akýchkoľvek problémov kontaktujte:

Tel.: 0918 569 712 - predseda DHZ Krásno nad Kysucou Marián Šustek
Tel.: 0917 529 045 - zástupca primátora Jaroslav Pagáč