Pani ministerka kultúry na návšteve nášho mesta

Pani ministerka kultúry Ľubica Laššáková absolvovala pracovné stretnutia v národných inštitúciách v Martine a pri tejto príležitosti navštívila aj naše mesto. So záujmom si pozrela expozíciu Vlastivedného múzea v Krásne nad Kysucou a vypočula si celú históriu Kysúc, od nájdenia fosílie mamuta až po let astronauta Cernana na mesiac.

Návšteva sa niesla v priateľskom duchu najmä z dôvodu, že sa dlhodobo pozná s riaditeľom Kysuckého múzea p. Jesenským a taktiež vníma aktivity, či už terajšie alebo predchádzajúce nášho primátora Ing. Jozefa Grapu. Vďaka tomu mohli spolu rozobrať aj rôzne veci v rámci kultúry, ktoré naše mesto pripravuje a prebrať prípadnú spoluprácu do budúcnosti. Pani ministerka sa pochvalne vyjadrila o našom meste a dúfame, že táto návšteva prispeje k rozvoju kultúrnych podujatí, ktoré budeme v budúcnosti pripravovať.