Letná búrka spôsobila škody

Nedeľná búrka šarapatila aj v meste Krásno nad Kysucou, konkrétne v mestskej časti Zákysučie – Vlčov, Kalinov a u Gavlasa. V dôsledku silného dažďa sa dvihla hladina miestneho potoka, ktorý je v správe Lesy SR š.p. a tie zanedbávajú údržbu, čistenie a reguláciu vodného toku.

Z nánosov drevnej hmoty po ťažbe priľahlých lesov sa upchali mostné konštrukcie, priepusty, čo zapríčinilo vyliatie miestneho potoka na komunikáciu a spôsobilo škody na majetku. Musela byť privolaná ťažká technika na jej odstránenie a vrátenie koryta do potoka.

Mesto zároveň upozorňuje občanov, aby si pravidelne upravovali predzáhradky a rôzne priepusty, lávky, ktoré susedia s vodným tokom, aby zabránili nežiadúcim vplyvom a škodám na ich majetku.