Fotopasce opäť v akcii

Mesto Krásno nad Kysucou pred nedávnom avizovalo, že v rámci mesta sú rozložené na viacerých miestach fotopasce, ktoré sa premiestňujú, aby prichytili občanov, ktorí znečisťujú životné prostredie.

Opäť sa nám podarilo pomocou fotografie prichytiť nezodpovedných páchateľov, ktorí sypú biologický odpad vedľa cesty, alebo za plot rodinného domu a tak sa pričinia o kŕmenie divej zveri. Svojím nezodpovedným prístupom ničíme prírodu odpadom, ktorý patrí do kompostovísk. Tento spôsob likvidácie je nielen z ekologického hľadiska neprípustný, ale škodí aj tým, že divá zver si zvykne na prikrmovanie a robí škody v okolí obydlia domov.

Snímky sú momentálne vyhodnocované Mestskou políciou, ktorá s využitím týchto technických zariadení efektívnejšie dohliada na dodržiavanie právnych predpisov v meste. Ak sa podarí usvedčiť páchateľa, v blokovom konaní môžu takejto osobe udeliť pokutu do výšky 33 eur a vyzvať ho, aby po sebe upratal.