Obmedzené otvorenie Zberného dvora

Vzhľadom na dostavbu Zberného dvora /ZD/ budovanie a asfaltovanie ciest ako aj odkladacieho priestoru, bol ZD dočasne zatvorený. Niektoré práce sú už dokončené, niektoré sa ukončujú. V rámci projektu okrem asfaltovania ciest a spevnenia plôch sa zakúpili aj nové kontajnery na separované materiály.

Mesto Krásno nad Kysucou informuje občanov, že od 4. októbra 2023 sa opäť otvorí ZD, zatiaľ v obmedzenej prevádzke. Zároveň upozorňuje občanov, že ku kontajnerom pred bytovkami či pred rodinnými domami nie je možné odkladať odpad, pretože zberová spoločnosť vysypáva len kontajnery a nemôže miešať ostatné odložené odpady. Takéto uloženie mimo kontajner je nezákonné a posudzuje sa ako čierna skládka, za ktorú podľa zákona hrozia vysoké pokuty, dokonca i trestné stíhanie. Preto, ak disponujete odpadom, ktorý sa dá separovať, je možné ho uložiť na ZD. V prípade neseparovania, je možné odpad zaviesť na skládku do Čadce.

Veríme, že skvalitnenie služieb v ZD prispeje k zvýšenej miere separácie.

V prípade nejasností, čo patrí a čo nie na ZD, kontaktujte Mestský podnik tel. 041/3812936.