Na ošetrenie mestskej zelene boli využité aj služby profesionálov a konzultácia so Štátnou ochranou prírody

Na konci vegetačného obdobia v meste Krásno nad Kysucou prebiehal orez rizikových drevín. Vzhľadom na veľkosť a hodnotu týchto stromov sme sa rozhodli zveriť tento zásah do rúk profesionálov (UNICARBAG A TRIPL), pretože chceme aby nám zeleň v meste mohla slúžiť čo najdlhšie a taktiež tu zohráva rolu aj bezpečnosť okolia veľkých stromov.

Rizikový orez bol vykonaný na ulici MUDr. Hálka, ošetrené boli dva veľké Agáty biele na detskom ihrisku a sídlisku, taktiež bol vykonaný orez nášho najväčšieho stromu Lipy malolistej pri kaplnke u Blažkov. Pracovníci odboru životného pro mesta sa stretli aj s členmi Štátnej ochrany prírody ohľadom úpravy zelene v chránenej lokalite európskeho významu „Sútoku riek Kysuce s Bystricou“.

Prekonzultovali otázky chráneného územia NATURA 2000, inváznych drevín, ale aj právnych aspektov, či skúsenosti z praxe.