Zrekonštruovaný chodník prispeje k bezpečnosti obyvateľov

V tomto roku bola v Žilinskom samosprávnom kraji zavedená integrovaná doprava, v rámci ktorej boli trakty osobnej dopravy medzi Žilinou a Čadcou zhustené.

Po zavedení integrovanej dopravy viac osobných vlakov využívajú i naši občania, ktorí sa presúvajú do/zo školy, práce, k lekárovi či za inými povinnosťami. Vzhľadom k tomu, že sa zvýšil záujem občanov o vlakovú prepravu i z mestskej časti Blažkov, vedenie mesta sa rozhodlo zrekonštruovať prístupový chodník v tejto lokalite na vlakovú stanicu.

Po vyriešení majetkovo-právnych vzťahov, mestský podnik rozšíril a spevnil chodník zatrávňovacími panelmi, doplnil verejným osvetlením, vybudoval zábradlie, odstránil náletové kroviny a vysoké stromy, ktoré hrozili zrútením sa na chodník.

Podľa ohlasov občanov z miestnej časti sa im toto riešenie páči a prispeje i k bezpečnému prístupu na vlakovú stanicu.