Slávnosť uvítania detí do života

Vítanie nových občanov mesta Krásno nad Kysucou sa uskutočnilo dňa 7. decembra 2023 na mestskej radnici.

Úvodom sa niesli básne a krásne spevy v podaní detí z folklórného súboru Drevárik. Po nich sa všetkým prítomným prihovoril primátor mesta Krásno nad Kysucou Ing. Jozef Grapa: "Keby sa ma Pán Boh opýtal, ktoré obdobie by som chcel v živote vrátiť späť, tak to by bolo asi to obdobie, keď sme s manželkou mali štyri malé deti, ale žiaľ, čas sa už vrátiť nedá. Ja si to hovorím najmä preto, lebo najskôr bolo potrebné rodinu zabezpečiť, budovať kariéru, splatiť byt, kúpiť televízor a keď dospejete, zrazu zbadáte, že tento čas, ktorý Vám už Pán Boh nevráti, ste nevyužili. Pri svojich vnúčatách sa teraz snažím vrátiť to, čo som možno mojich deťom nedal. Vás prosím, snažte sa venovať svojim deťom viac času, oni Vám to vrátia, keď budú dospelí. Ďakujem, že ste sa rozhodli žiť a vychovávať deti v našom meste. Prajem Vám veľa zdravia a trpezlivosti."

Po slávnostnom príhovore zablahoželal prítomným pozvaným rodičom a mamičkám, odovzdal ružu a finančný príspevok. Každé dieťa je zapísané do pamätnej knihy. Súčasťou slávnosti je aj odovzdanie finančného príspevku pri narodení dieťaťa vo výške 100 EUR.

Dieťatká sa spokojne usmievali v drevenej kolíske a poslušne pózovali pred fotoaparátom a kamerou.

Za obdobie júl - 15. november 2023 sa v našom meste narodilo 20 detí, z toho 14 dievčat a 6 chlapcov.

Prajeme Vám, aby nový človiečik priniesol do Vašej rodiny veľa lásky, smiechu a nehy.