Šikovné ruky remeselníkov a Gastrofestival plný chutí

Mesto Krásno nad Kysucou pozýva všetkých milovníkov kysuckej, slovenskej, ale aj zahraničnej kuchyne na V. ročník Gurmánského festivalu. Táto gastronomická udalosť sa uskutoční dňa 18. júna 2023 na námestí pred Kultúrnym domom a Mestským úradom.

Na gastrofestivale môžete zažiť niekoľko chutí a vôní a dopriať si ochutnávky tradičných, ale aj netradičných jedál. Tešiť sa môžu najmä gazdinky, ktoré nemusia pripravovať nedeľný obed a užijú si sladké “ničnerobenie“.

Zároveň v spolupráci s Kysuckým kultúrnym strediskom sa uskutoční aj XIII. ročník Svätojánského jarmoku, kde budú svoju prácu prezentovať šikovní remeselníci nie len z Kysúc, ale aj širokého okolia. Celkovú atmosféru bude dopĺňať bohatý kultúrny program, v ktorom sa Vám predstaví Detský folklórny súbor Drevár, Folklórna skupina Vrabčiar, Heligonkári Jarky Jelinkovej, Kysucká muzička, Ľudová hudba spod Ľadonhory, Folklórny súbor Bystrica z Novej Bystrice a nadaní súrodenci Heligonkári Poliakovci – Aneta  a Martin. Celým programom Vás hovoreným slovom bude sprevádzať moderátorka Zuzana Zuzčáková Gacíková.

• Drevárik: 13:00 – 13:15
  • Príhovor
  • Vrabčiar 13:25 – 13:45
  • Heligonkári J. Jelinkovej: 13:50-14:10
  • Kysucká muzička: 14:15 – 14:45
  • Odovzdanie cien 14:50 – 15:15
  • Ľudová hudba spod Ľadonhory: 15:20-15:50
  • FS Bystrica a ĽH Kováčovci: 16:00-16:40
  • Heligonkári Poliakovci: 16:50 – 17:30

Tento rok sme sa rozhodli, že výťažok bude každý súťažný tím. Celkové hodnotenie bude prebiehať inak ako sme zvyknutí. Pri stánkoch s jedlom nájdete malé pokladničky, do ktorých môžete prispieť ľubovoľnou čiastkou. Celý výťažok potom poputuje malému bojovníkovi Miškovi z Krásna nad Kysucou. Tento chlapček to v živote nemá vôbec ľahké. Má len dva roky a už si toho prežil mnoho. Trpí Dravetovej syndrómom, ktorý je známy aj pod názvom Katastrofická epilepsia.

Spojme naše sily pre dobrú vec a pomôžme. Nikdy nevieme, kedy túto pomoc budeme možno potrebovať my. V prípade, ak chcete podporiť Miška už teraz, môžete tak urobiť na číslo účtu SK51 0900 0000 0051 9860 5445, Dravetko o.z.