Od januára sa zmení parkovanie vozidiel v meste

Veľké zmeny dočasného parkovania nás čakajú v meste, niektoré parkovacie miesta budú pre nás do 2h. zadarmo a dodávky nebudú môcť parkovať v centre mesta. Na základe častých podnetov od obyvateľov a z dôvodu zvýšenia bezpečnosti, efektivity a jednoduchšieho parkovania, mesto Krásno nad Kysucou pripravilo zmenu v dočasnom parkovaní vozidiel platnú od 1. januára 2024 podľa Všeobecne záväzného nariadenia č. 58/2023.

Dočasné parkovanie po dobu max. 2h. platí v pracovné dni od 7.00 hod. do 17.00 hod, v soboty, nedele a sviatky od 7.00 hod. do 12.00 hod. na parkoviskách:

• pri Námestí mieru,
  • za zdravotným strediskom,
  • na Lesníckej ulici (pri potravinách),
  • pred a za domom služieb,
  • vedľa mestského úradu,
  • pri rieke Bystrica pri umeleckom prvku „Kolesá radosti“.

Zákaz parkovania na mestských komunikáciách a parkoviskách pre dodávky s dĺžkou nad 5 metrov platí pre lokality: o Ulica Struhy o Ulica 1. mája o Ulica Mládežnícka o Ulica Slovenského národného povstania o Ulica MUDr. Hálka o Ulica Lesnícka o Sídlisko na Staničnej ulici. Pre dodávky dlhšie ako 5 metrov mesto pripravuje plochy, kde budú môcť parkovať bezplatne.