Čisté mesto aj vďaka Vám

Na prostredí, v ktorom žijeme záleží čoraz viac ľuďom, čo potvrdila i iniciatíva jednotlivých združení pri príležitosti Dňa Zeme, ktoré organizovalo aj naše mesto Krásno nad Kysucou. Do výzvy sa zapojili zamestnanci Mestského úradu v Krásne nad Kysucou, žiaci Základnej školy Mládežnícka Krásno nad Kysucou, Detská organizácia Fénix, Stredná odborná škola drevárska a stavebná Krásno nad Kysucou, Liga proti reumatizmu pod vedením Anny Kormancovej, SRZ MO Čadca (slovenský rybársky zváz) - potoky a rieky pod vedením Tomáša Murčíka. Ďalej sa zapojili i členovia domáceho Folklórneho súboru Drevár, Viktória Skaličanová s bratom, ktorí si zobrali na starosť časť Staničná, p. Roman Cvengroš s rodinou v časti Kalinov a smer osada Lastovicov, ďalší čistili osady ako u Gavlasa, Šustkov a mnoho ďalších. Spoločne tak vyzbierali 3,95 ton odpadu, a to nie je ešte konečné číslo. Touto cestou chceme poďakovať aj zamestnancom Mestského podniku za zber, odvoz a separáciu vyzbieraného odpadu.

Vedenie mesta sa hneď po zídení snehu snaží čistiť ulice a verejné priestory, ale nikdy nie je dostatok síl, aby sa po nezodpovedných ľuďoch upratalo všetko, čo tu po sebe zanechajú. Preto chceme touto cestou veľmi pekne poďakovať všetkým zložkám, ale i občanom, ktorí si skrášlili okolie, či už pred rodinnými domami alebo bytovkami. Je milé vidieť ako sa za jeden deň usilovnej práce dokáže zmeniť prostredie, okolo ktorého každý deň chodíme. Dúfame, že tí, čo sa nestihli tento víkend do výzvy zapojiť, môžu naďalej individuálne počas ďalších nasledujúcich víkendov. "Správajme sa tak, aby bolo naše mesto krásne nie len v názve, ale aj v realite", dodal primátor mesta Ing. Jozef Grapa.