Novinky zo školského dvora

Pomaly, ale isto sa končia letné prázdniny a začne sa nový školský rok 2018/2019. Okrem príprav na zahájenie školského roku, sa aj mesto ako zriaďovateľ najväčšej Základnej školy Ul. Mládežnícka podieľa na novinkách pre rodičov a žiakov. Dokončuje sa spojovací chodník areálu školy, ktorý spája pavilón A, kde sa nachádza zborovňa s pavilónom C, kde sa vyučujú žiaci 1. stupňa.

„Dlhodobo som hľadal spôsob, ako vyriešiť toto prepojenie, ktoré bolo v havarijnom stave a nebezpečné pre žiakov školy. Podarilo sa však túto situáciu vyriešiť novým povrchom. Som rád, že naši prváčikovia, ktorí prídu po prvýkrát do školy, budú sa môcť v nepriaznivom počasí presúvať po suchom, zastrešenom chodníku bez jám a výmoľov. Určite deti poteší farebná úprava školského klubu, ktorý bude vybavený aj novým nábytkom.“ Uviedol primátor mesta Ing. Jozef Grapa.