Bezpečne po ceste

Vo štvrtok 11. októbra 2018 navštívili mestskú políciu v Krásne nad Kysucou za účelom dopravnej výchovy deti zo Základnej školy Mládežnícka. Na úvod milého stretnutia ich privítal primátor mesta Ing. Jozef Grapa, ktorý sa tešil záujmu detí ako pozorovať svoje okolie, vyhodnocovať situáciu z hľadiska bezpečnosti a aplikovať návyky bezpečného správania sa v cestnej premávke v praktickom živote.

Následne sa deti rozdelili do dvoch skupín. Prvá časť sa venovala teórii dopravnej výchovy, kde sa deti naučili, ako sa majú správať na ceste v úlohe chodca, alebo cyklistu, a aké je dôležité nosiť reflexné prvky. Pomocou prezentácie bola deťom vysvetlená zložitá križovatka pri miestnom nákupnom supermarkete a ako majú cez túto križovatku bezpečne prejsť do školy. V druhej časti hodiny si deti mohli pozrieť služobné auto, ako aj výstroj mestskej polície. Vyskúšali si nasadzovanie technických prostriedkov na zabránenie odjazdu motorového vozidla (papuča).

Dopravná výchova je povinnou súčasťou výchovy a vzdelávania žiakov základných škôl.