Slávnostné privítanie do života

Posledný novembrový deň v tomto roku 2017 patril privítaniu najmenších obyvateľov nášho mesta. V počte 17 chlapcov a 8 dievčat, bolo pozvaných na uvítanie detí do života v Krásne nad Kysucou. Po úvodnom programe vystúpenia detí z Materskej školy Prvosienka sa prítomným prihovoril primátor mesta Jozef Grapa a privítal mamičky i drobcov na mestskom úrade. Vo svojom príhovore vyzdvihol úlohu rodiny "..dávajte im svoju rodičovskú lásku a starostlivosť tak, aby vaše šťastie bolo znásobené v budúcnosti jeho láskavým a starostlivým vzťahom voči Vám..", po príhovore matrikárka mesta Janka Ďuranová predstavila primátorovi všetky detičky. Primátor mamičkám odovzdal praktický darček a kvet ako poďakovanie za prínos pre mesto a nasledoval zápis do Pamätnej knihy.

„Materinská láska je palivo, ktoré umožňuje normálnej ľudskej bytosti robiť nemožné.“

(Marion C. Garrett)

Spoznali sme: Kopásek Artur, Zátek Kristián, Saloň Michal, Svitek Matej, Zátek Marko, Magát Teodor, Neuwirthová Samantha, Čamborová Laura, Kavalek Juraj, Pagáčová Natália, Džigal Ena, Brisučiaková Nela, Škerenčáková Ľubomír,a Jurga Boris, Halaj Simon, Pečarka Tobias, Bojko Martin, Varsavík Samuel, Koňušík Michal, Čimborová Lea, Targoš Dárius, Fongus Jura,j Kyzek Šimon, Tvrdý Jakub, Čimborová Tamia.