Modernizácia verejného osvetlenia

Mesto Krásno nad Kysucou získalo finančnú podporu vo výške 11 086,- eur zo štátneho rozpočtu Ministerstva vnútra Slovenskej Republiky na rok  2015, pomocou ktorého sa podarilo zrealizovať projekt „Zvýšenie bezpečnosti cestnej premávky v meste Krásno nad Kysucou“. Hlavným cieľom projektu je zníženie energetickej náročnosti verejného osvetlenia, zníženie dopravnej nehodovosti a ochrana nemotorových účastníkov cestnej premávky (chodcov, cyklistov, detí a seniorov) v našom meste. V rámci zvýšenia bezpečnosti chodcov bol nesvietený aj železobetónový most cez rieku Bystrica tromi svietidlami, ktoré korešpondujú s historickým vzhľadom mostu a ktoré boli financované mestom.

Hlavnými aktivitami projektu je samostatné nasvietenie plochy vodorovného značenia priechodu pre chodcov výsuvnými ramenami a LED osvetlením. Veríme, že modernizáciou verejného osvetlenia sa zvýši bezpečnosť a ochrana obyvateľov.