Hodina zeme aj v Krásne

Hodina zeme je najväčšou celosvetovou akciou so zapojením nielen samosprávy, ale aj verejnosti . Do zhasnutia svetiel sa každoročne zapája viac ako miliarda ľudí na celom svete vo viac ako 7000 obciach a mestách. Ľudia z celého sveta zhasínajú svoje svetlá, aby symbolicky chránili to čo máme spoločné našu planétu. Hodina zeme je dôležitou výzvou pre každého jednotlivca, vládu či firmu, aby prevzala zodpovednosť pri zaisťovaní udržateľnej budúcnosti. Hodina zeme je i symbolom snahy o trvalo udržateľný život na našej planéte.

Aj Krásno nad Kysucou sa pripojilo k ďalším mestám na Slovensku k akcii „Hodina zeme“. Dňa 28.3.2015 sme v meste od 20.30 do 21.30 hod. vypli osvetlenie dominanty Krásna nad Kysucou farského kostola sv. Ondreja, ktorý je najväčším kostolom v Žilinskej diecéze, ako i priľahlých ulíc v tejto lokalite. Touto akciou sme chceli občanom pripomenúť, že obyvateľstvo našej planéty viac berie, ako je planéta schopná regenerovať svoje prírodné energetické zásoby.