Kolumbárium na cintoríne v meste

Mesto Krásno nad Kysucou v rámci údržby a opravy zariadení vo vlastníctve mesta začalo aj s opravou oplotenia cintorína. Nakoľko starý kamenný múr bol po zime značne poškodený, rozpadával sa a ohrozoval návštevníkov cintorína, sa mesto rozhodlo vybudovať nový múr s tým, že bude slúžiť aj na uskladnenie urien, tzv. kolumbárium. Primátor Ing. Jozef Grapa uviedol, že jednou z iniciatív postaviť takýto múr bolo i to, že v poslednom čase bolo niekoľko prípadov, kedy zosnulých spopolnili a urny uložili do hrobových miest. Vybudovaním kolumbária sa jednak ušetria hrobové miesta, ktorých je v každom meste nedostatok a taktiež sa skultúrni prostredie pre pozostalých, ktorí týmto spôsobom pochovávajú svojich blízkych.

V kolumbáriu bude dostatok miesta pre uloženie urien na niekoľko rokov. Pôvodná brána, ktorá viedla na cintorín sa obnoví a popred urnový múr sa vybuduje chodník, ktorý bude nasmerovaný priamo na hlavný chodník. Po vybudovaní chodníkov, postavení nového domu smútku, vybudovaní osvetlenia na cintoríne je toto ďalšia iniciatíva, ktorá má prispieť ku skultúrneniu prostredia na cintoríne v meste.