Výsledky 38. ročníka Krásňanskej desiatky

Dňa 12. novembra 2023 sa konal už 38. ročník Krásňanskej desiatky. Počasie bolo typické jesenné, s jemným mrholením a teplotou okolo 5 °C.

V hlavnej kategórii behu na 10km štartovalo 184 pretekárov. Rekord trate s časom 0:30.52 z roku 1991 sa však aj napriek očakávaniam nepodarilo prekonať.

O 10.00hod. odštartoval bežcov primátor mesta Jozef Grapa „sám som zvedavý, či sa nám tento rok podarí zlomiť povestný rekord, o ktorý sa v 8. ročníku Krásňanskej desiatky postaral Milan Slivka. Nachystal som aj finančnú odmenu, uvidíme či zostane v peňaženke, alebo poteší nového rekordéra.“

Prvý dobehol do cieľa Kryšica Marek s výborným časom 32:45.95 a stal sa celkovým víťazom 38. ročníka. Najrýchlejšia žena bola Tavačová Lenka s časom 39:53.30.

Prvým krásňanom bol Ján Drahňák s časom 38:00.16. Druhým Marián Podolák 39:19.78 a tretím Vladimír Kormanec 41:01.95.

Prvá krásňanka Mičicová Mária 48:43.41, druhá Marcela Červená 50:08.32 a tretia Mesárošová Lívia 52:35.12.

Najstarší účastník Emil Chilý s časom 01:36.00.

V detskej kategórii štartovalo 47 žiakov. Na trati 3000m mala najlepší čas Šadláková Sára 11:26 a Šprlák Juraj 9:30. Na 800m trati vyhrala Kubíková Klára a Šadláková Simona s časom 3:16. Z chlapcov zdolal 80m trať najrýchlejšie krásňan Pavol Kopásek s časom 3:07.

Výhercom srdečne gratulujeme a ostatným zúčastneným prajeme veľa ďalších, v zdraví odbehnutých kilometrov.

Ďakujeme všetkým športovcom, organizátorom, hasičom, polícii, fanúšikom a sponzorom: ALU- METAL, s. r. o., Drucker s. r. o., Gajavision, s. r. o., Ilstav, s. r. o., Legan s. r. o., LP - Exposystém, s. r. o., MK Tech s. r. o., , Milan Broda, Ľubomír Dráb, Peter Ďurana, Stanislav Pustaj, Peter Sýkora, Viera Škrobianová.

Mediálni partneri: Kysucká televízia, Týždenník Kysuce, My – Kysuce, Reklama MK, s. r. o.

Už teraz sa tešíme a zároveň Vás pozývame na 39. ročník, kedy oslávime „ŠTYRIDSIATKU“ Krásňanskej desiatky dňa 10. 11. 2024.