Hasičská súťaž

Uplynulú nedeľu 3. septembra 2017 sa konal v poradí už 7. ročník hasičskej súťaže o pohár primátora mesta Krásno nad Kysucou. Aj napriek upršanému počasiu sa zúčastnilo 12 družstiev a medzi nimi aj žiacke družstvo Krásna, ktoré predviedlo ukážku požiarného útoku. Úvodné slovo patrilo primátorovi mesta Jozefovi Grapovi, ktorý hasičov pravidelne stretáva nielen na súťaži v našom meste, ale i na obecných či krajských súťažiach. Hneď v úvode splnil sľub, ktorý dal pred rokom a odovzdal krásňanským hasičom novú hasičskú mašinu s výbornými výkonnostnými parametrami a zároveň vyslovil presvedčenie, že s touto technikou sa môže naše družstvo umiestniť na popredných priečkach. Muži mali veľkú snahu uspieť, no napriek novej technike, im praskla hadica a nepodarilo sa im dokončiť požiarny útok. Skončili na peknom treťom mieste. „ Bolo to asi tým, že mašinu dali vysvätiť a na hadice zabudli", povedal pán farár Vojtek. Ďakujeme za návštevu z mesta Třinec a družstvu z obce Konská, ktoré sa zúčastnilo na súťaži a teší nás, že zúčastnení sú nielen súperi ale i priatelia. Všetci prisľúbili účasť i na budúci rok aj tí, čo nestáli na stupni víťazov sa už tešia na reparát.

Konečné poradie:

Ženy: