Vlastivedné múzeum je opäť sprístupnené pre verejnosť

Vlastivedné múzeum Krásno nad Kysucou pri príležitosti osláv Dni mesta, v nedeľu 3. septembra 2017 zahájilo slávnostné otvorenie novej expozície KYSUCKÁ ODYSEA za účasti predsedu Žilinského samosprávneho kraja Juraja Blanára, primátora mesta Jozefa Grapu a riaditeľa Kysuckého múzea Miloša Jesenského spolu s ostatnými hosťami. Nová expozícia pod názvom Kysucká odysea mapuje históriu nášho regiónu od najstaršej doby lovcov mamutov po kozmické lety na Mesiac v 20. storočí. V jej zostave nechýbajú ani cenné geologické a paleontologické zbierky. Zaujímavé sú aj expozície, ktoré sa priamo dotýkajú Kysúc ako je systém opevnení Šance-Valy, ktorý približuje replika dela z 18. storočia. Priemyselný vek reprezentuje scéna z budovania Košicko-bohumínskej železnice. Návštevníci sa môžu tešiť na novinku, v podobe sprievodcu, ktorý ich bude sprevádzať celou expozíciou a je tu aj alternatíva zapožičania si tabletov, kde okrem premietania jednotlivých výstav je nahovorené sprievodné slovo. Nezabudlo sa ani na návštevníkov zo zahraničia a sprievodné slovo je k dispozícii v anglickom, poľskom či nemeckom jazyku. Nová expozícia je zaujímavá nielen pre domácich návštevníkov, ale i pre žiakov našich škôl, kde si môžu spestriť hodiny dejepisu či prírodopisu. Stála expozícia KYSUCKÁ ODYSEA: Od pravekých ľudí po astronautov, je sprístupnená pre verejnosť od pondelka 4. septembra 2017.

Srdečne ste všetci vítaní!