• Dobudovanie zberného dvora v Krásne n...

Dobudovanie zberného dvora v Krásne nad Kysucou

dobudovanie zberného dvora v Krásne nad Kysucou

Logá projektu

Mestu Krásno nad Kysucou bola schválená Žiadosť o nenávratný finančný príspevok k projektu „Dobudovanie zberného dvora v Krásne nad Kysucou“ v rámci Operačného programu Kvalita životného prostredia, Prioritná os 1. Udržateľné využívanie prírodných zdrojov prostredníctvom rozvoja environmentálnej infraštruktúry, Investičná priorita 1.1 Investovanie do sektora odpadového hospodárstva s cieľom splniť požiadavky environmentálneho acquis Únie a pokryť potreby, ktoré členské štáty špecifikovali v súvislosti s investíciami nad rámec uvedených požiadaviek, Špecifický cieľ 1.1.1 Zvýšenie miery zhodnocovania odpadov so zameraním na ich prípravu na opätovné použitie a recykláciu a podpora predchádzania vzniku odpadov.

Zmluva o poskytnutí nenávratného finančného príspevku č. OPKZP-PO1-SC111-2021-72/59 bola podpísaná dňa 07. 03. 2023, na centrálnom registri zmlúv bola predmetná Zmluva o NFP zverejnená dňa 08. 03. 2023 a účinná je od nasledujúceho dňa po dni zverejnenia, t. j. 09. 03. 2023. Predpokladaný termín ukončenia projektu je 12/2023.

Projekt je zameraný na oblasť ochrany a zlepšovania kvality životného prostredia, ochranu ľudského zdravia a udržateľné využívania prírodných zdrojov investíciou do odpadového hospodárstva. Hlavným cieľom projektu je zvýšenie miery zhodnocovania odpadu so zameraním na jeho prípravu na opätovné použitie, recykláciu a podporu predchádzania vzniku odpadov. Predmetom projektu je dobudovanie zberného dvora, prostredníctvom rekonštrukcie jestvujúcich spevnených plôch, dobudovania prístreškov na prekrytie veľkokapacitných kontajnerov, dovybavenia interiéru zberného dvora obstaraním kontajnerov a nákupom techniky.

Predmet projektu bude po realizácií určený všetkým obyvateľom mesta. Miesto realizácie sa nachádza v intraviláne mesta Krásno nad Kysucou. Zberný dvor je evidovaný na Liste vlastníctva č. 1812, k.ú. Krásno nad Kysucou.

Projekt získal nenávratný finančný príspevok vo výške 374 887,79 EUR.

Tento projekt sa realizuje s podporou EURÓPSKEJ ÚNIE
Spolufinancovaný fondom: Kohézny fond