Pozvánka na Kysucký maratón

Usporiadatelia Kysuckého maratónu pozývajú všetkých bežcov na jeho 44. ročník, ktorý sa uskutoční dňa 23. júna 2018. Kysucký maratón sa tento rok pobeží bezpečnejšou trasou a to z Čadce cez mesto Krásno nad Kysucou k Slovenskému orloju v Starej Bystrici.

Štart a cieľ preteku je v Čadci na Matičnom námesti pri Dome kultúry. Trasa vedie cez pešiu zónu, Kysuckou cestou (starou cestou) ku kruhovému objazdu pod sídliskom Žarec, kde je otočka minimaratónu. Bežci pokračujú cestou cez Horelicu, popod Oščadnicu, cez Krásno nad Kysucou, kde je v časti Kalinov otočka polmaratónu. Maratónci pokračujú po ceste cez obce Zborov nad Bystricou a Klubina až do Starej Bystrice, kde je pri Slovenskom orloji otočka maratónu. Späť sa všetci vracajú po tej istej trase s vynechaním centra mesta Krásno nad Kysucou.

Mapa trate:

Stiahnúť mapu: formát KML, formát KMZ

Časový program
Prezentácia: v Dome kultúry Čadca 22. 6. 2018 od 16.00 – 20.00 hod, 23. 6. 2018 od 7.00 – 9.30 hod, o 10.00 hod.
ŠTART, o 10.10 hod.: program pred Domom kultúry, o 12.30 hod.: dobeh prvých maratóncov, o 13.00 hod.: priebežné vyhlasovanie výsledkov.

MARATÓN
Absolútne poradie muži, ženy, ženy, muži do 40 rokov, muži nad 40 rokov, muži nad 50 rokov, muži nad 60 rokov, najstarší účastník, majster okresu Čadca (klub alebo obec z okresu Čadca).

POLMARATÓN
Muži do 50 rokov, muži nad 50 rokov, ženy do 40 rokov, ženy nad 40 rokov.

MARATÓNSKA ŠTAFETA Muži(4čl.),ženy(4čl.),mix(4čl.).

MINIMARATÓN Chlapci od 10 rokov ZŠ, SŠ, dievčatá od 10rokov ZŠ,SŠ.

Prihlášky a štartovné
Maratón, polmaratón: (pri prezentácií) – 30 EUR
Maratónska štafeta: 10 EUR za člena
Minimaratón: deti štartovné neplatia a prihlasujú sa v CVČ Čadca

Online registrácia 2018 >>

Štartovné môžete uhradiť vkladom alebo prevodom na účet:
číslo účtu IBAN: SK06 0200 0000 0000 1533 9322
BIC, SWIFT: SUBASKBX
názov banky: VÚB, a.s.
majiteľ účtu: Klub Kysuckého maratónu Čadca (02201 Čadca, A. Bernoláka 2609)
variabilný symbol: uvádzajte dátum narodenia v tvare DDMMRR
do popisu transakcie (poznámky) uveďte prosím svoje celé meno.

Ceny a suveníry

Všetci účastníci maratónu, polmaratónu a členovia maratónskej štafety dostanú tričko s logom KM, štartovné číslo so svojim menom (zaplatené štartovné do 10.6.), propagačný materiál, suveníry a občerstvenie. Za nový rekord maratónu – prémia 500 €. Na trati budú ešte dve tajné prémie.

Usporiadatelia

Klub Kysuckého maratónu Čadca, Mesto Čadca, Žilinský samosprávny kraj, Mesto Krásno nad Kysucou, OcÚ Stará Bystrica, Klubina, Oščadnica, Zborov nad Bystricou, Okresný úrad Čadca, Kysucká kultúrna nadácia Bratislava, Olympijský klub Kysuce, Slovenský atletický zväz, Okresné riaditeľstvo Policajného zboru Čadca, Mestská polícia Čadca, Centrum voľného času Čadca, Ženy Kysúc n. f., Mestský podnik služieb Čadca, Dom kultúry Čadca.

Bližšie informácie a kompletné propozície nájdete na www.kysuckymaraton.sk

Prílohy na stiahnutie