V Krásne sa konali majstrovstvá Slovenska mladšieho žiactva

Naši vzpierači Tatran Krásno nad Kysucou v súčasnosti patria medzi špičku slovenského vzpierania. V tomto športe dosahujú pozoruhodné výsledky vo všetkých vekových kategóriách. A tak nečudo, že sa v sobotu konali na pôde mesta majstrovstvá Slovenska mladších žiakov a žiačok, ktoré otvoril primátor mesta Jozef Grapa spoločne s členmi výkonného výboru SZV. Dušou vzpierania v tomto meste je tréner a manažér v jednej osobe Miroslav Škrobian, ktorý priblížil jeho priebeh. „Na úvod chcem pripomenúť, že majstrovstvá Slovenska v tejto vekovej kategórií sa konajú v Krásne už po druhýkrát. Na šampionáte štartuje vyše 50 pretekárov zo všetkých výberov Slovenska a to vzpierači Družstevná pri Hornáde, Prešov, Bobrov, Dolný Kubín, Ružomberok, Tatran Krásno, Veľký Meder, KTA Golem Nové Mesto nad Váhom, VK Kofi Trenčín, Štúrovo, Senica a Kysucké Nové Mesto. Tatran Krásno reprezentovalo šesť vzpieračov, ktorí vybojovali tri zlaté medaily (M. Franek, M. Škrobian a B. Adámek), dva strieborné kovy (M. Ďurčan a R. Nekoranec) a tiež jedno štvrté miesto, o ktoré sa postaral R. Maslík.“ Primátor mesta Jozef Grapa pozorne sledoval výkony jednotlivých súťažiacich. „Krásno sa stáva centrom vzpierania. Som rád, že dnes som mohol privítať tých najmenších na majstrovstvách Slovenska. Tí najmenší už dokonale ovládajú techniku, čo je vizitka a úsilie trénerov, ktorí sa im venujú. Máme tu nádeje, na ktorých sa dá budovať. Treba poďakovať organizátorom, ktorí sa starajú o takéto podujatia, tiež rodičom a trénerom, vďaka ktorým majú tieto majstrovstvá vysokú úroveň. Verím, že z týchto malých vzpieračov vyrastú naši úspešní reprezentanti,“ vyjadril presvedčenie Jozef Grapa.