Prvé kolo dorasteneckej ligy vo vzpieraní

V mesiaci marec sa siláci z Krásna nad Kysucou už po tretíkrát sťahovali na východ Slovenska do Košíc, kde sa konalo prvé kolo dorasteneckej ligy vo vzpieraní. Družstvo z Kysúc pricestovalo v zložení Marián Poláček, Marek Krištof, Matej Adámek a Adam Jesenský. O prvé body bojovali aj Košice, Bobrov, Družstevná pri Hornáde a Ružomberok. Súťaž bola vyrovnaná a rozdelená do dvoch skupín. V prvej sa predstavili dvaja pretekári z regiónu Kysúc. Ako prvý sa predstavil na činke Matej Poláček. Ten v trhu najskôr zdolal 75 kg, potom rovných 80 kg. Na tretí pokus si dal naložiť 85 kg. V prípade, že by sa s touto váhou popasoval, vytvoril by si osobný rekord. Žiaľ, nepodarilo sa mu to, pre technickú chybu bol tento pokus neplatný. V nadhode si počínal lepšie, keď nad hlavu dostal 93 kg, 97 kg a 100 kg. Ako druhý v poradí sa predstavil Marek Krištof. V trhu začínal ako jeho oddielový kolega na 75 kg. Na druhý pokus si dal naložiť 80 kg, čo sa mu podarilo vzoprieť až na tretíkrát. V nadhode si tiež počínal veľmi dobre, keď nad hlavu dostal tri platné pokusy o váhe 93 kg, 97 kg a 100 kg. V druhej skupine hájili farby TJ Tatran Krásno nad Kysucou Marián Poláček a Adam Jesenský. Prvý menovaný začínal na činke s váhou 83 kg. Na druhý a tretí pokus si dal naložiť 87 kg resp. 90 kg, čím si vytvoril osobák. V nadhode začínal na rovných 100 kg, pokračoval 104 kg a na tretí pokus si dal naložiť 108kg. Žiaľ, po premiestnení činky sa mu nepodarilo dostať tento pokus nad hlavu. Adam Jesenský začínal v trhu na 87 kg. Túto váhu dostal nad hlavu až na druhý pokus. V treťom pokuse si dal naložiť činku o váhe 91 kg, no pokus bol neplatný. V nadhode si počínal lepšie, keď zaznamenal tri platné pokusy – 103 kg, 107 kg a 110 kg. Posledný zvládnutý pokus znamenal pre neho vytvorenie si osobného rekordu. V skupine východ skončilo Krásno nad Kysucou na peknom druhom mieste výkonom 944,2321 sinclearových bodov. V celkovom hodnotení skupina východ a západ Krásno z desiatich družstiev skončilo na treťom mieste.

Celkové poradie 1. Trenčín1046 b., 2. Ružomberok 951 b, 3. Krásno nad Kysucou 944 b, 4. Bobrov 884 b, 5. Košice 872 b, 6. Nové Mesto nad Váhom 825 b, 7. Hurbanovo A 798 b, 8. Hlohovec 788 b, 9. Družstevná pri Hornáde 574 b, 10. Hurbanovo B 415 b.