Mladší žiaci vyhrali už štvrtý majstrovský titul

V Krásne nad Kysucou sa cez víkend stretlo päť najlepších vzpieračských klubov na Slovensku v kategórií mladších žiakov, ktoré postúpili do finále a bojovali tak o titul majstrov Slovenska. Okrem domáceho celku chceli na cenné kovy siahnuť aj tímy Družstevná pri Hornáde, Trenčín, Nove Mesto nad Váhom a Bobrov. Zverenci Miroslava Škrobiana sa od začiatku súťaže držali s dostatočným náskokom na prvom mieste a udržať si ho chceli aj vo finále. Súťažilo sa v trojskoku z miesta, hode medicinbalom, trhu a nadhode technicky. Krásno reprezentovali Miroslav Škrobian ml., Martin Franek, René Nekoranec, Branislav Adámek a Radovan Maslík. Chlapci bojovali statočne, nič nenechali na náhodu a dominovali vo všetkých disciplínach. Zaznamenali aj viaceré osobné rekordy. Krásno vyhralo finále s 600-bodovým náskokom a už štvrtý rok po sebe sa stalo majstrom Slovenska v súťaži družstiev mladších žiakov.

„Pre chlapcov to bola posledná súťaž v tomto roku. Ďakujem rodičom, ktorí podporujú svoje deti v tomto športe, ale aj mestu Krásno nad Kysucou, ktoré nám vytvára podmienky, aby sme mohli byť úspešní,“ povedal tréner Miroslav Škrobian.

Výsledky:

1. Krásno nad Kysucou 5434,6 sin.b.,