Zdolali kilometre Krásňanského drapáka

Víkendová sobota 16. septembra 2017 patrila v Krásne nad Kysucou nultému ročníku horského preteku Krásňanský drapák 2017, ktorý na štartovaciu čiaru postavil 24 pretekárov, z toho dve odvážlivkyne a jedného účastníka mladšieho ako 18 rokov. Horská trasa bola náročná a po daždivej noci rozmočená, preto horská záchranná služba bola v strehu. Trasa viedla po horskom teréne, asfalte, lúkach, lesných cestách a navážkach. Štart bol pred Kultúrny domom odtiaľ viedla trasa dlhá 18,2 km cez - Vysielač - Hájnica – Blažkov - Vyšné Vane – Hájnica – U Šurabov – Most Lásky – Kultúrny dom, kde bol konečný cieľ. Našťastie preteky prebehli bez úrazu iba s jedným defektom. Medzi ocenenými bol aj najmladší účastník Dominik Gábriš z Považskej Bystrice s časom 1:10:49s a najstarší účastník bol Pavol Grajciar z Krásna nad Kysucou s obdivuhodným časom 1:25:10s. Ale vlastne víťazom bol každý, kto prišiel šťastne do cieľa.

Výsledky:

Muži do 39 rokov:

1. Michal Mikula Raková 1:08:10s

2. Michal Šidlo Kysucké Nové Mesto 1:08:11s

3. Miroslav Ondrušek Kysucké Nové Mesto 1:09:55s

Muži nad 40 rokov:

1. Peter Paršo Kysucké Nové Mesto 1:06:37s

2. Anton Kupka Čadca 1:08:28s

3. Juraj Ostrochovský Považská Bystrica 1:13:38s

Ženy bez obmedzenia veku:

1. Marcela Červená Krásno nad Kysucou 1:34:35s

2. Eva Pružencová Dunajov 2:05:33s

Sponzori: Mesto Krásno nad Kysucou, CYKLOŠPORT, AUTOPROFIT s. r. o., Potraviny Peter Ďurana, Gaja Vision s. r. o., KELLYS Bike Company, Potraviny Fresh, DC JOMIS s. r.o, ARENATECH s. r. o., NIKA SPORT, Reštaurácia Gazdovský šenk, ZÁHRADY TRIPL s. r. o

Médiá: Kysuce, MY KYSUCKÉ NOVINY, KYSUCKÝ Večerník, KTV, TES Media, s.r.o.