Padol slovenský rekord na 1. ročníku o pohár primátora mesta vo vzpieraní

V rámci osláv Dni mesta Krásno nad Kysucou sa v sobotu 2. septembra 2017 uskutočnil prvý ročník súťaže o pohár primátora mesta vo vzpieraní. Súťaž bola zaujímavejšia o to, že sa uskutočnila po prvýkrát v exteriéri pred Kultúrnym domom. Preto si tento nevšedný šport pozreli aj náhodní diváci. Na turnaj pricestovali pretekári zo Slovenska, ale i Českej republiky. V úvode sme privítali vzácneho hosťa, olympijského víťaza Otu Zarembu, ktorý ocenil celú prípravu a organizáciu podujatia. Vo svojom príhovore povedal, že aj napriek tomu, že je čech aj slováci majú olypijského víťaza z roku 1980, kedy vybojoval zlatú medailu v Moskve, kde hrdo reprezentoval bývalé Československo. Pri autogramiáde sa prejavila jeho ľudskosť a dúfame, že povzbudil mladých vzpieračov, aby na sebe tvrdo pracovali a dosiahli možno aj takýto výnimočný úspech ako je zisk olympijského zlata.

Súťaž prebiehala len v nadhode súpažnom. V úvode vystúpilo osem mladších žiakov bez rozdielu hmotnostnej kategórie, ktorí predviedli správnu techniku. Najlepší výkon podal domáci pretekár Vladimír Macura - nad hlavu dostal 90 kg. Po žiakoch nastúpili na vzpieračské pódium dievčatá, ktoré súťažili na sin.b. Štartovalo sedem dievčat všetkých vekových skupín. Za domáce Krásno sa predstavili dve pretekárky, prvá Dianka Brodová nad hlavu zdvihla 36 kg. Víťazkou sa stala pretekárka Miroslava Bednárova, ktorá nad hlavu dostala 95 kg. Druhé miesto získala Soňa Švecová z Košíc výkonom 65kg a na peknom treťom mieste skončila pretekárka z Nového Mesta nad Váhom Laura Mikušová výkonom 85sin.b. Poslednou skupinou boli muži a juniori kde nastúpilo až 11 borcov. Prvé miesto si domov odniesol Karol Samko, ktorý nad hlavu dostal 185 kg. Druhé miesto získal domáci pretekár Peter Poláček s výkonom 170 kg a tretie miesto sa ušlo len 17 ročnému Tomášovi Romaňákovi, ktorý v Krásne vytvoril nový slovenský rekord do 17 rokov, nad hlavu dostal 173kg. Patrik Poštek skončil na 6.mieste výkon 160 kg. Matej Poštek 9. miesto výkon 141kg.