Mier začína u mňa!

Včera 21. júna 2017 sa uskutočnil na námestí pred Kultúrnym domom Mierový beh, kde sa stretol zástupca primátora mesta Jaroslav Pagáč a žiaci Základnej školy Krásno nad Kysucou s bežcami štafetového behu z rôznych krajín.

Zakladateľom mierového behu s horiacou pochodňou bol atlét, filozof a umelec Sri Chinmoy, ktorý službe ideálom svetového mieru a harmónie venoval celý svoj život. Poslaním Peace Run je prekonávať kultúrne a náboženské hranice medzi jednotlivými národmi, ľuďmi alebo hranice v nás samých. Je inšpiráciou k hľadaniu toho, čo nás spája, čo v skutočnosti vyjadruje slovo "mier " a ako ho môže každý z nás v bežnom živote napĺňať.

Deti a učitelia si tak mohli podržať horiacu pochodeň mieru a poslať s ňou svoje želanie do ďalších miest a krajín.

„Mier neznamená neprítomnosť vojny. Mier znamená prítomnosť harmónie, lásky, spokojnosti a jednoty“