Druhé kolo ligy mladších žiakov

V Novom Meste Nad Váhom sa konalo 2.kolo ligy ml.ž. skupina západ. Krásno pricestovalo v zložení Diana Brodová, Vladimír Macura, Miroslav Škrobian, Andrej Trúchly a Martin Franek. Už po prvom kole sa Krásno dostalo na prvé miesto v tabuľke. Nič sme nenechali na náhodu a poctivo sme sa pripravovali na druhe kolo. Súťažilo sa v štvorboji a to v trojskoku, hod medicimbalom a vtrhu a nadhote technickom, ktoré boli hodnotene rozhodcami od jeden až päť bodov. Súťažilo sa na dve skupiny. V prvej skupine štartoval Andrej Trúchly, krorý v trhu zdolal 28kg a v nadhode 38kg. skočil 550cm a hodil 720cm. Spravil 311sin.b.a polepšil si od prvého kola o 20 bodov. Miroslav Škrobian prekvapil, keď v štvorboji na sin.b.spravil 370,09sin.b. Od prvého kola si prilepšil na svoje konto 30sin.b.naviac. Trh 30kg, nadhod 38kg,trojskok 550cm, hod 670cm. Tento výkon pretekára bol tretí najlepší v súťaži.V druhom kole štartoval pretekár Martin Franek, bola to jeho druhá súťaž. V trhu zdolal 22kg a nadhod 28kg, trojskok 520cm,hod 670cm. Prekonal 300 bodovú hranicu od prvého kola si polepšil o 30sin.b. Diana Brodová v trhu zdolala 23kg a v nadhode 33kg ,trojskok 590cm a hod 710cm. Bol to druhý najlepší výkon celej súťaže spravila 377,41sin.b. Posledný pretekár Vladimír Macura v trhu zdolal 52kg a v nadhode 65kg trojskok 670cm a hod 1110cm. Na sin.b. to robilo 377,62 bol to najlepší výkon súťaže od Diany vyhral len o 21stotín. Krásno potvrdilo, že momentálne kraľuje na špici tabuľky rozdielom 356sin.b.od druhého miesta. Veľke poďakovanie patrí samotným pretekárom aj pretekárkam, ale aj rodičom, ktorí pri nás stoja a podporujú svoje deti. Tak svoje mesto, ale aj základnu školu reprezentujú na vysokej úrovni. A na záver sa chcem podakovať mestu a nášmu primátorovi Jozefovi Grapovi a všetkým naším sponzorom, ktorí nás akokoľvek podporujú a stoja pri nás.

od: Miroslav Škrobian, tréner

Poradie: