Posolstvo 1. ročníka Zimného biatlonu

Olympijský klub Kysuce spolu s naším mestom zorganizoval netradičné súťažné stretnutie – Zimný biatlon. Podujatie, ktoré uzrelo svetlo sveta v sobotu 15. februára 2014 uprostred ZOH v Soči a organizátori ho príznačne nazvali Posolstvo regiónu Kysuce Žilinského samosprávneho kraja pre účastníkov „ZIMNÝCH OLYMPIJSKÝCH HIER SOČI 2014“, sa uskutočnilo pod záštitou Juraja Blanára, predsedu Žilinského samosprávneho kraja. Účastníkov z celého okresu privítal primátor mesta Ing. Jozef Grapa. Prihovoril sa im aj Mgr. Jaroslav Klus, predseda OK Kysuce, a podpredseda ŽSK Ing. Jozef Štrba. V 1. ročníku Zimného biatlonu súťažili štvorčlenné družstvá žiakov základných škôl i detí z detských domovov. Doplnili ich dvojčlenné družstvá zložené z rodičov a detí. Štart súťaže bol o 10. hodine po predchádzajúcej prezentácii pred miestnym Domom kultúry. Každý súťažiaci absolvoval beh po určenej trase a streľbu zo vzduchovky. Víťazmi biatlonových pretekov sa stali členovia družstva zo ZŠ v Krásne nad Kysucou v zložení Alexandra Mináriková, Anetka Kašubová, Patrik Podolák a František Ďurana výsledným časom 16,04 min. Druhé družstvo v poradí TOM Tulák CVČ Čadca dosiahlo čas 20,29 min. a tretí boli súťažiaci zo ZŠ M. R. Štefánika Čadca časom 20, 41 min. Víťazstvo v kategórii 2-členné družstva dosiahli Andrej Čarnecký, Vlasta Čarnecká z TOM Tulák, TJLOK Čadca, keď dosiahli čas 17,15 min. Na druhom mieste skončili domáci pretekári Martin Kolenčík, Samo Kolenčík, tretí skončili Tomáš Čierňava, Gabriel Horos z DD Semeteš. Za absolútnych víťazov celého podujatia vyhlásili družstvo chlapcov a dievčat zo ZŠ v Krásne nad Kysucou pod vedením učiteľa Mgr. Michala Masnicu.