Otužilci v Krásne nad Kysucou

V meste Krásno nad Kysucou sa v poslednom období rozvíjajú rôzne športy a pribúdajú nové aktívne oddiely. Je to i prejavom toho, že sa mesto snaží vytvárať vhodné podmienky pre šport. Okrem tradičných športov, ktoré sú typické i pre niektoré iné mestá, sa v našom meste bude rozvíjať zaujímavý netradičný šport, ktorým plávanie v ľadovej vode nepochybne je. S nápadom prišiel pán Kubatka, ktorý ako otužilec pôsobil už v žilinskom klube a rád by priniesol tento šport i do nášho mesta. Tento nápad sme ako mesto privítali, keďže v Krásne, ani v okolí sa tento šport nepraktizuje. Klub ponesie názov Krásňanské mrože a záujemcovia o tento šport sa môžu prihlásiť u pána Kubatku na tel. čísle 0917 266 223. Okrem pravidelného otužovania sa studenou sprchou, začnú otužilci od septembra plávať aj v rieke Kysuca. Už v najbližšom období mesto upraví terén a zabezpečí podmienky tak, aby tu otužilci mohli trénovať. V zimných mesiacoch tu podľa predpokladov prebehne aj pretek v ľadovej vode. Dúfame, že sa nám podarí založiť na Kysuciach tradíciu otužilcov, že si priaznivci tohto športu prídu na svoje a že aj tí menej odvážni prídu športovcov povzbudiť.