Fašiangový sprievod mestom

Obdobie od Troch kráľov do Popolcovej stredy nazývame fašiangy a je to obdobie prechodu medzi zimným a jarným obdobím. Počas fašiangov prevláda bujará zábava, organizujú sa svadby a zabíjačky. Neodmysliteľnou súčasťou fašiangov sú tradičné fašiangové sprievody v rôznych maskách. Najveselšie obdobie roka však strieda pôst. Na poslednej fašiangovej zábave sa symbolicky predvádza aj pochovávanie basy.

Tradičné pesničky a uchované zvyky nám 27. februára 2019 predviedli aj deti zo Základnej školy Mládežnícka v podaní detského folklórneho súboru Sedmohlások na mestskom úrade, kde ich privítal primátor mesta Jozef Grapa.

Na fašiangovú nôtu za doprovodu heligónky, rapkáčov a ozembuchu, fašiangová skupina ďalej pokračovala ulicami mesta Krásno nad Kysucou. Obyvatelia si tak mohli pozrieť rôznorodosť masiek  v pestrofarebnom oblečení, ktoré ich pohostili tradičnými šiškami. Svojou veselosťou a dobrou náladou maškary potešili každého obyvateľa.

Teda užívajme si toto obdobie jedzme fašiangové šišky, veselo popíjame, spievajme a zabávajme sa pri hudbe.