Muškátové Krásno

V piatok 13. apríla 2018 bol nie len dňom narcisov, ale v meste Krásno nad Kysucou aj dňom muškátov, kedy primátor mesta Ing. Jozef Grapa rozdával občanom nášho mesta ako poďakovanie za pomoc pri jarnom upratovaní, symbolicky 2000 ks muškátov. Tým, ktorí upratovanie ignorujú vyzýva, aby počas roka a najmä v zimných mesiacoch neznečisťovali a nevytvárali čierne skládky na území nášho mesta.

Darovanými muškátmi môžu tí, ktorí si ich prevzali prispieť ku krajšiemu, farebnejšiemu mestu. Veríme, že si vyzdobia svoje príbytky, balkóny na rodinných domoch, či okná na bytovkách. „Aj týmto osobným darom som chcel ľudí podnietiť, aby dbali o svoje okolie a ochraňovali aj verejný majetok s tým, že každé znečistenie, alebo vandalizmus im nebude ľahostajný. Preto prosím, ak sa stretnete s takýmto prípadom znečisťovania životného prostredia, aby ste ho bez váhania nahlásili mestskej polícii, alebo na mestskom úrade. V súčasnosti skoro každý občan disponuje mobilným telefónom s fotoaparátom, stačí iba odfotiť priestupok a poslať aj anonymne na email, alebo na FB stránku mesta. Dúfam, že som spravil radosť tým, ktorí si sadenice prevzali a ostatných som inšpiroval k ochrane životného prostredia a to aj zvýšeným úsilím separovať odpad a využívať aj zberný dvor“ povedal primátor mesta Ing. Jozef Grapa.