Mesto Krásno nad Kysucou vybudovalo ďalšie detské ihrisko

Jesenné počasie nám prialo a teplé slnečné lúče zohriali malých i veľkých, ktorí sa prišli pozrieť v piatok 28. septembra 2018 na slávnostné otvorenie ihriska na sídlisku Struhy, kde vyrástlo nové detské ihrisko, z ktorého majú obyvatelia radosť. Červenú pásku prestrihol primátor mesta Ing. Jozef Grapa, zástupca primátora Jaroslav Pagáč a poslanec mestského zastupiteľstva Mgr. Jozef Mozol. Ihrisko bolo financované výlučne z rozpočtu mesta.

"Veríme, že ihrisko si po revitalizácii a modernizácii obľúbia najmä deti. Som veľmi rád, že krásňanské rodiny dostávajú ďalšiu vhodnú príležitosť, ako stráviť spolu voľný čas vo vyhľadávanom verejnom priestore. Toto ihrisko je prvé s novou filozofiou usporiadania hracích prvkov. Okrem doterajších, bolo rozšírené o exteriérové cvičiace prvky, ktoré sú určené aj pre rodičov. Mamičky môžu aktívne využiť voľný čas a zároveň dohliadať na dieťa, ktoré sa pohybuje po ihrisku. Takéto ihriská plánujeme postaviť aj v ďalších mestských častiach. V blízkej dobe tam pribudne pingpongový hliníkový stôl a do budúcna mesto plánuje rozšíriť medzisídliskový priestor na stretávanie sa aj dospelých obyvateľov.“ uviedol primátor Jozef Grapa.

Ihrisko obsahuje tieto hracie prvky:

- Zostava so šmýkačkou
- Hojdačka na pružine Koník, hojdačka preklápacia, hojdačka reťazová dvojmiestna
- Kolotoč
- Pieskovisko so zásuvným krytom