Kurz korčuľovania

Unikátna MM aréna, ktorá vyrástla v našom meste láka návštevníkov z celých Kysúc, Slovenska, ale aj zo zahraničia. Využitie posilňovne, ale najmä ľadovej plochy si osvojili aj domáci občania. Vzhľadom k tomu, že nie všetky deti sú zdatné v korčuľovaní, a nie všetky rodiny majú finančné prostriedky na zaplatenie školy korčuľovania, rozhodol sa primátor mesta Ing. Jozef Grapa zaplatiť hodiny korčuľovania pre žiakoch základnej školy. Po dohode s vedením školy v rámci vyučovacích hodín je k dispozícii nie len ľadové plocha, ale aj pätica trénerov. „Celý týždeň bola radosť pozerať na deti, ktoré iba v pondelok obuli korčule a zo dňa na deň sa zlepšovali a objavovali čaro korčuľovania. Chceme deti naučiť korčuľovať sa a tak ich viesť  k aktívnemu pohybu a nie pasívnemu sedeniu za počítačom“ povedal primátor.