Kniha je najvernejší priateľ človeka

O tomto výroku sme sa presvedčili aj na besede so spisovateľom Ladislavom Hrubým, ktorá sa konala v piatok 5. apríla 2018 v Mestskej knižnici v Krásne nad Kysucou. Zúčastnili sa jej žiaci Základnej školy spolu s pani učiteľkami. Ladislav Hrubý je autorom poviedok z kysuckého prostredia. Deti zaujal hlavne príbeh s fantastickými prvkami Brána do zabudnutého údolia, lebo hrdinami sú tu práve deti, ktoré počas letných prázdnin zažijú naozaj nezvyčajné dobrodružstvo. Túto knihu , ale aj ostatné knihy od autora môžete nájsť v mestskej knižnici , ktorá ich pre svojich čitateľov dostala darom od autora. Poslednou vydanou knihou spomínaného autora je Večerný letný koncert. Táto novela svojsky zobrazuje tragikomiku vzťahovým kríz a ponúka svieže, zemité čítanie. Prajeme pánovi spisovateľovi ešte veľa tvorivých nápadov pri písaní ďalších jeho kníh a ďakujeme mu, že sme spolu s ním mohli nazrieť do jeho tvorivého sveta.