Integrované obslužné miesto občana (IOMO) vám uľahčí vybavovanie úradných záležitostí

Od nového roku sa v našom meste opäť priblížili niektoré služby občanom. Ako bolo už avizované, aj na Mestskom úrade v Krásne nad Kysucou, môžu občania vybaviť viac služieb na jednom mieste prostredníctvom IOMO (integrované obslužné miesto občana), ktoré vám uľahčí vybavovanie úradných záležitostí. IOMO ponúka prístup k elektronickým službám štátu na jednom asistovanom mieste. Rýchlejšie, jednoduchšie a pod spoločnou strechou.

IOMO

Stačí navštíviť pracovisko IOMO a na jednom mieste vybavíte:

Výpis z listu vlastníctva
Doba vybavenia: výstup je dostupný do 24 až 48 hodín od zadania žiadosti
Poplatok 7,90 EUR

Výpis z obchodného registra
Doba vybavenia: výstup je dostupný približne do 10 minút od zadania žiadosti
Poplatok 4,50 EUR

Výpis z registra trestov
Doba vybavenia: výstup je dostupný približne do 10 minút od zadania žiadosti
Poplatok 3,90 EUR

Aj týmto krokom chceme občanom priblížiť ponúkané služby za poplatok. Napríklad pri stavebnom povolení nemusia ísť občania pre list vlastníctva na Katastrálny úrad, ale pri podávaní žiadosti môžu náležité dokumenty vybaviť priamo na mestskom úrade.

Naše mesto túto novinku zaviedlo ako jedno z prvých miest a stalo sa tak strediskom týchto služieb. Tieto dokumenty si môžete vybaviť na prízemí Mestského úradu Krásno nad Kysucou, oddelenie Matriky a Evidencie obyvateľov, kancelária č. 1.

Prílohy na stiahnutie