Žiaci absolvovali dopravnú výchovu

Mestská polícia v Krásne nad Kysucou, dňa 22.03.2017 v rámci svojej preventívnej činnosti pripravila pre žiakov 2. a 3 ročníka Základnej školy v Krásne nad Kysucou dopravnú výchovu. Žiaci sa oboznámili s dopravnými značkami v našom meste a pomocou fotografií im bolo ukázané, kde sa takéto dopravné značky nachádzajú. Naučili sa ako sa majú správať na cestách ako chodci, ale aj ako cyklisti. S tým je spojená osveta o význame nosenia bezpečnostných pomôcok, ktorými sú cyklistické prilby a chrániče, ale aj to, že dieťa musí byť vždy videné, k čomu slúžia reflexné bezpečnostné vestičky, prípadne pásiky. Z pozorovania mestskej polície bolo zistené, že deti nezvládajú križovatku na Ulici 1.mája (pri Tescu) najmä v ranných hodinách, kedy je zvýšená premávka. Preto sme práve spomínanej križovatke venovali vyššiu pozornosť a ukázali deťom ako správne prechádzať cez cestu, pomocou prezentácie. Nadobudnuté vedomosti si vyskúšali na praktických príkladoch pomocou hier. Na základe kladných ohlasov, bola mestská polícia požiadaná susednou obcou Zborov nad Bystricou, s ktorou spolupracuje, o dopravnú výchovu aj pre ich žiakov Základnej školy.